Wydanie nr 174/2026, Wtorek 23.06.2026
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rada Gminy Malbork jednogłośnie poparła wójta. Wotum zaufania i absolutorium za 2025 rok

Rada Gminy Malbork jednogłośnie poparła wójta. Wotum zaufania i absolutorium… fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Podczas XXII sesji Rady Gminy Malbork radni jednogłośnie udzielili wójtowi Wojciechowi Łukasiewiczowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Wszystkich 15. obecnych radnych opowiedziało się za przyjęciem uchwał, potwierdzając pozytywną ocenę działań samorządu oraz realizacji ubiegłorocznych finansów gminy.

Podczas XXII sesji Rady Gminy Malbork, która odbyła się 19 czerwca, radni podjęli jedne z najważniejszych decyzji w samorządowym kalendarzu. Po przeprowadzeniu debaty nad „Raportem o stanie Gminy Malbork w 2025 roku” zdecydowali o udzieleniu wójtowi Wojciechowi Łukasiewiczowi wotum zaufania.

Następnie rada zajęła się oceną wykonania budżetu gminy za ubiegły rok. Po analizie dokumentów finansowych oraz przedstawionych sprawozdań radni podjęli uchwałę o udzieleniu wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.

Obie decyzje zapadły jednogłośnie. Za udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium głosowało wszystkich 15. radnych obecnych na sesji.

Wotum zaufania jest wyrazem pozytywnej oceny działalności wójta i realizacji polityki samorządowej w minionym roku. Z kolei absolutorium stanowi formalne potwierdzenie prawidłowego wykonania budżetu gminy i właściwego gospodarowania środkami publicznymi.

Jednogłośne poparcie rady pokazuje, że działania podejmowane przez władze Gminy Malbork w 2025 roku zostały ocenione pozytywnie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym.

Sesja do obejrzenia na https://malbork.posiedzenia.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec Wczoraj, 20:45
Wspaniały wójt sprzedał cały poligon i Nową Wieś nierobiąc nic dla reszty gminy nieudacznik a wy radni mu przyklaskujecie wstyd